Jakie opinie wzbudza film Polityka z 2019 roku?

Film Polityka kontrowersyjnego Patryka Vegi odbił się szerokim echem w całej Polsce. Nie da się ukryć, że opowiada on historię bazującą na współczesnej sytuacji politycznej w Polsce, a jego odbiór jest w dużej mierze zależny od tego, z jaką partią się sympatyzuje. Jak jednak ten film wypada z obiektywnego punktu widzenia?

O czym jest najnowszy film Patryka Vegi?

Film przedstawia sceny z udziałem polityków, które w ostatnich latach wzbudzały ogromne emocje w Polsce. Osoby interesujące się polską sceną polityczną bez problemu odnajdą w nim postacie znanych polityków oraz ich kontrowersyjne zachowania.

Z tego powodu Polityka praktycznie niczym nie zaskakuje. Film w zasadzie opiera się na odegraniu mniejszych lub większych afer politycznych przez aktorów ucharakteryzowanych na postacie znanych polityków. Jeśli ktoś zaś kompletnie nie interesuje się polską polityką, to film może mu się wydać niezrozumiały.

Polityka to sporo zabawnych scen, a film można określić jako komedię, która jednak bazuje na mało ambitnym humorze. Trudno też tu odnaleźć jakiś głębszy przekaz, motyw, czy diagnozę tego, co złego lub dobrego dzieje się w polskiej polityce. Plus za to należy się za grę aktorską. Andrzej Grabowski, Marcin Bosak, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, czy Iwona Bielska zagrali tu wręcz perfekcyjnie.